
Jaki rodzaj szkła przeciwsłonecznego wybrać?
Duże przeszklenia są popularnym trendem i ciągle zyskują nowe wsparcie. Zapewniają one nie tylko piękne widoki, ale także w znacznym stopniu przyczyniają się do bilansu energetycznego domu. Okna pozwalają promieniom słonecznym ogrzewać wnętrze. Proces ten jest idealny w zimie, ale nie w lecie. Wentylacja domu może być kosztowna i często może kosztować właściciela sporo pieniędzy. Dlatego wciąż istnieją rozwiązania problemu nadmiernego ogrzewania. Firma AGC produkuje przeciwsłoneczne szyby, które wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom.
Czym są szyby przeciwsłoneczne?
Szyby przeciwsłoneczne to specjalne szkła, które odbijają i pochłaniają promienie słoneczne. Nie tylko obniżają temperaturę w pomieszczeniu, ale także chronią je przed nadmiernym nagrzewaniem. Tego typu szyby redukują również hałas z zewnątrz.
Szkło przeciwsłoneczne może być stosowane w wielu miejscach, między innymi w domach, biurach i sklepach. Najczęściej montowane są na oknach, ale można je również spotkać na wejściach do pomieszczeń, tarasach i balkonach. Nowoczesne szkło przeciwsłoneczne pozwala na maksymalną transmisję światła widzialnego, jednocześnie ograniczając niepożądane zyski ciepła.
Jak działa szkło przeciwsłoneczne
Szkło przeciwsłoneczne wykonane jest z materiałów o niskiej przewodności cieplnej, które odbijają lub rozpraszają promieniowanie słoneczne. Dzięki temu zmniejsza się przenikanie ciepła do pomieszczenia. Szyby przeciwsłoneczne mogą być stosowane w celu obniżenia temperatury w pomieszczeniach. Można je stosować w pomieszczeniach lub na zewnątrz. Szkło przeciwsłoneczne działa poprzez odbijanie i rozpraszanie promieniowania słonecznego, aby uczynić je mniej intensywnym.
Rodzaje szkieł przeciwsłonecznych
Istnieją trzy podstawowe rodzaje okularów przeciwsłonecznych.
SZKŁA ABSORPCYJNE to takie, które odbijają promienie słoneczne. Szkła te powstają poprzez pokrycie szkła cienką warstwą lub innym materiałem. Miedź i nikiel to najczęstsze metale używane do tego typu szyb. Można je również znaleźć w okularach przeciwsłonecznych i samochodach. Szkło absorpcyjne znane jest ze swojej zdolności do pochłaniania ciepła. Są idealne dla obszarów, w których ważne jest ograniczenie słońca lub utrzymanie niższej temperatury.
SZKŁA REFLEKSYJNE to nowoczesne szkła przeciwsłoneczne, ale mają inną zasadę działania niż szkło absorpcyjne. Ich zadaniem jest odbijanie światła słonecznego. Zazwyczaj można je znaleźć owinięte wokół szkła w folię. Folia ta może być biała lub srebrna, w zależności od materiału. Oznacza to, że całe światło słoneczne jest odbijane od powierzchni, a nie do wnętrza pomieszczenia. Takie przeszklenie jest świetnym rozwiązaniem dla biurowców i coraz częściej stosowane jest w budownictwie indywidualnym.
Coraz większą popularnością wśród konsumentów cieszą się GRZYBY SELEKTYWNE. Przepuszczają one światło i mają niską przepuszczalność energii słonecznej. Szkło selektywne może być wykorzystywane do różnych celów w zależności od jego odbicia światła. Powłoka selektywna może odbijać do 97% promieniowania słonecznego, dzięki czemu pomieszczenie jest bardziej odporne na nagrzewanie. Selektywne przeszklenia pozwalają na wykorzystanie dużego szkła w sposób najlepszy dla pomieszczenia i jego mieszkańców.
Przełom w technologii izolacji i estetyce
Stopray, nowa powłoka firmy AGC, jest już dostępna w salonach Okna Dębów. Znalezienie skutecznej kontroli słonecznej było konieczne ze względu na dużą liczbę dużych szklanych fasad. Powstały powłoki Stopray Vision 52 i Stopray Vision 62 oraz ich hartowane odpowiedniki Stopray Vision 52T i Stopray Vision 62T.
Powłoki Stopray Vision 52 i Stopray Vision 62 przepuszczają dużą ilość światła widzialnego, co pozwala na doświetlenie wnętrz przez cały rok. Innowacyjne rozwiązania technologiczne sprawiły, że szyby są bardziej odporne na zimno. Szkło to posiada współczynnik Ug na poziomie 1,0 W/(m2K). Stanowi doskonałą izolację, która zmniejsza koszty ogrzewania, a tym samym jest bardziej przyjazna środowisku.
Szkło hartowane może być gięte i ulepszane za pomocą sitodruku. Zaletą tych produktów jest możliwość zestawienia ich na elewacji. Dzięki temu można łączyć szkła płaskie i gięte. Jest to możliwe dzięki temu samemu neutralnemu wyglądowi i stabilności kolorów.
Komentarze (0)