Jaki kolor drewna pasuje do Twojego wnętrza

Jaki kolor drewna pasuje do Twojego wnętrza

Kolor Harmony pokoi – kolory sprawiają, że pokoje wydają Cieplej i kosztuje Zapisz ogrzewanie

Ciepłe kolory w pokojach może pomóc zaoszczędzić na kosztach ogrzewania. Udowodniono, że ciepłe kolory sprawiają wrażenie, że pomieszczenie jest cieplejsze, natomiast w chłodniejszych pomieszczeniach panuje opinia, że ??temperatura jest niższa.

Doświadczenia wykazały, że różnica pięciu do siedmiu stopni może się pojawić, gdy pokoje są dominująco pomalowane w chłodne lub ciepłe barwy. Jeśli pokój jest pomalowany na zielono-niebieski, najzimniejszy ze wszystkich kolorów, większość osób korzystających z tego pokoju będzie miał wrażenie, że jest chłodniej i będzie chciał włączyć się grzejnik, przynajmniej w okresie zimowym.

W pomieszczeniu o tej samej temperaturze, ale malowane głównie w czerwono-pomarańczowy, będą mieć wrażenie, że pomieszczenie jest cieplejsze niż jest w rzeczywistości. W zależności od ich odbicia światła, kolory mogą wchłonąć i zatrzymać ciepło w różnych stopniach. Jaśniejsze kolory odbijają więcej światła iw efekcie również ciepło. Jako kolory stają się ciemniejsze, będą one zachowują więcej światła iw konsekwencji ciepło.

Aby zaoszczędzić na kosztach ogrzewania, to może być dobry pomysł, aby to wiele ciepłych kolorach na język pomieszczeń podczas mroźnych zim. To może nie być konieczne do malowania ścian, ale przy dużo tekstyliów w ciepłych czerwieni i pomarańczy, wieszanie obrazów na ścianie za pomocą odpowiednich kolorów, zmiana wazony i abażury, aby dopasować się, by stworzyć wrażenie, że pomieszczenie jest cieplejsze niż jest w rzeczywistości.

Jak już wspomniano, to może być tak samo jak 5 do 7 °. To może zaoszczędzić sporo kosztów ogrzewania, zwłaszcza podczas długiej, mroźnej zimy. Latem, gdy chcesz stworzyć chłodnicy jakości, to będzie wówczas łatwo zmienić osprzęt do chłodniejszych odcieni barw, takich jak fioletowy, niebieski i niebiesko-zielony. Kolejną zaletą zmieniając kolorystykę, w zależności od pory roku, jest to, że ponownie nawiązuje witalność zmieniających się pór roku.

http://superpools.pl
– autor artykułu